Kurumsal Blog

Sanayi devrimi, teknoloji devrimi, uzağ çağı derken, artık iş ve yaşam alanlarımız da sonsuz bir evrim döngüsüne girmiş durumda. Yapı inşasında kullanılan teknikler, mimari yaklaşımlar, binlerce tür, nitelik ve renk seçeneğine sahip malzemeler, nano teknoloji ürünü yapı bileşenleri; bu ve benzeri pek çok alanda baş döndürücü hızdaki gelişmeleri takip etmeyi ve ayak uydurmayı başarabilen işletmeler, inşaat sektöründe hak ettikleri yeri almış durumdalar. Bu inovasyon sürecini inceleyecek olursak, temelde nitelikli iş gücünün yattığını, çalışanların eğitim ve gelişim sürecine yapılan yatırımların hızla meyvelerini verdiğini görürüz. İkinci periyodda, malzeme kalitesi ve seçimi kadar, malzemenin yüksek kalitede işlenmesi, uygulama becerisine sahip olmak gerektiğini gözlemleriz.

Gelelim konumuzun merkezi olan çatı sistemlerine; ahşap çatılar ile betonarme yapılar arasındaki kan uyuşmazlığı tüm sektör paydaşlarının ve hatta yapı sahiplerinin hemfikir olduğu bir gerçek. Globalleşen dünyada hızla tükenmekte olan doğal kaynakların başında gelen ağaçların eski nesil çatıları oluşturan kereste türleri için tek hammadde olduğunun bilinciyle ahşap çatı uygulamalarını terk etmek insani ve vicdani bir sorumluluktur. Betonarme ve metal konstrüksiyon sistemler ile inşa edilen yapıların tamamı için en ideal çözüm, değişik sınıflarda çelik profillerin kullanıldığı çelik konstrüksiyon veya hafif çelik konstrüksiyon sistemlerdir. Gülsel İnşaat, korozyon, rüzgar yükü gibi çevresel etmenleri, yapının statik hesabını, mimari görünümünü, yalıtım ihtiyaçlarını, güvenliğini ve şehir estetiği ile uyumunu göz önüne alarak çatı projeleri oluşturur, en uygun malzeme seçimini yapar, yüksek teknoloji ürünü makineler ile çelik profil ve bileşenlerini işler, mimar, mühendis ve alanında uzman profesyonel çatı ustaları ile çatı uygulama hizmetlerinde anahtar teslim çözümler sunar.

Gülsel İnşaat, hafif çelik konstrüksiyon çatı sistem uygulamalarında yılların tecrübesi ve AR-GE geçmişi sayesinde uzmanlaşmış, modern çözümler sunan bir işletmedir. Depreme dayanıklı, statik ve rüzgar yükü iyi hesaplanmış, doğal korozyon faktörlerine dayanımlı, üst düzey ısı ve yağmur izolasyonuna sahip, çelik konstrüksiyon ve/veya alüminyum – demir profil bileşenlerden oluşan çatı uygulamalarında, yüksek kalitede ekonomik çözümler için hizmetinize hazırız.

Bir Cevap Yazın